Agrias ombud

Hitta ett ombud nära dig

  • Personlig hjälp när du vill teckna försäkring
  • Få hjälp även på kvällar och helger
  • Vi finns nära dig och ditt djur
Gå direkt till:

Hund, katt och smådjur

Agnetha Bergvall

Agnetha Bergvall

Ljungskile Lf Göteborgs Och Bohus Län

agnetha.bergvall@ombud.agria.se

Mitt namn är Agnetha Bergvall och jag är uppfödare av Schäfer under kennel namnet Råbäckens.

Jag är aktiv med mina hundar inom bruksvärlden och intresserad av hundars mentalitet.

Jag är även instruktör på hundkurser för Top Dog Sverige.

Ni är alltid välkomna att ringa och självklart kan vi planera in ett personligt möte.

Hund, katt och smådjur
Ann-Christin Skrucha

Ann-Christin Skrucha

Kungälv Lf Göteborgs Och Bohus Län Jaktansvarig

ann-christin.skrucha@ombud.agria.se

Jag heter Anki Skrucha och är uppfödare av Bracco Italiano under kennelnamnet Ensemble.

Jag är aktiv med mina hundar och använder dem praktiskt så ofta jag hinner och ställer gärna ut dem på utställning.

Jag har varit aktiv i SKK under många år och är även jaktprovsdomare.

Ni är alltid välkomna att ringa och självklart kan vi planera in ett personligt möte.

Hund, katt och smådjur
Birgitta Schmidt

Birgitta Schmidt

Göteborg Lf Göteborgs Och Bohus Län

birgitta.schmidt@ombud.agria.se

Mitt namn är Birgitta Schmidt och jag är kattuppfödare av raserna Oriental och Siames. Jag är aktiv med mina katter och ställer gärna ut på olika utställningar. I familjen finns även två hundar av rasen whippet.
Jag är engagerad i avelsfrågor både på katt som hund.

Ni är alltid välkomna att ringa och självklart kan vi planera in ett personligt möte.

Hund, katt och smådjur
Britt Franzen

Britt Franzen

Vinninga Länsförsäkringar Skaraborg

britt.franzen@lfskaraborg.se

Hund, katt och smådjur
Catharina Asplund

Catharina Asplund

Skövde Länsförsäkringar Skaraborg

catarina.asplund@lfskaraborg.se

Hund, katt och smådjur
Cecilia Blomén Kastö

Cecilia Blomén Kastö

Ödsmål Lf Göteborgs Och Bohus Län

cecilia.blomen.kasto@ombud.agria.se

Mitt namn är Cecilia Blomén Kastö och är uppfödare av Stabijhoun under kennelnamnet Nadites. Jag bor i Ödsmål, strax utanför Stenungsund.

Jag är aktiv med mina hundar med allt från lydnad, viltspår och utställningar.

Ni är alltid välkomna att ringa och självklart kan vi planera in ett personligt möte.

Hund, katt och smådjur
Charlotte Andersson

Charlotte Andersson

Uddevalla Lf Göteborgs Och Bohus Län

Mitt namn är Lotta Andersson, jag arbetar som anknuten försäkringsförmedlare åt Agria Djurförsäkring, och bor i Uddevalla.

Till mig kan du ringa närhelst du har frågor eller funderingar kring försäkring för din hund, din katt, marsvin, hamster eller kanin.
Jag hjälper dig att skräddarsy en försäkring som passar just dig och din vän.

Du ska alltid känna dig varmt välkommen att höra av dig till mig!

Hund, katt och smådjur
Ewa Granath

Ewa Granath

Moholm Länsförsäkringar Skaraborg

Ewa.Granath@lfskaraborg.se

Hund, katt och smådjur
Helena Lyckoskog

Helena Lyckoskog

Hökerum Länsförsäkringar Skaraborg

helena.lyckoskog@lfskaraborg.se

Hund, katt och smådjur
Helena Olausson

Helena Olausson

Uddevalla Lf Göteborgs Och Bohus Län

helena.olausson@ombud.agria.se

Mitt namn är Helena Olausson, jag är uppfödare av Maine coon katter och ägare till Älvis och Affe, två bostonterrier. Vår familj har nyligen utökats med två hästar Musse och Tussan.

Jag är aktiv djurägare och ställer gärna ut mina katter och tränar & tävlar i agility och nosework med hundarna.

Ni är alltid välkomna att ringa och självklart kan vi planera in ett personligt möte.

Hund, katt och smådjur
Ingela Påsse Van Reis

Ingela Påsse Van Reis

Askim Lf Göteborgs Och Bohus Län

ingela.vanreis@ombud.agria.se

Mitt namn är Ingela Påsse van Reis och är uppfödare av golden retriever under kennelnamnet Fragrances.

Jag är aktiv med mina hundar och använder dem på viltspår, jakt och ställer gärna ut dem på utställning.

Jag är engagerad i Golden klubben och är intresserad av avelsfrågor.

Ni är alltid välkomna att ringa och självklart kan vi planera in ett personligt möte.

Hund, katt och smådjur
Johanna Ling

Johanna Ling

Habo Länsförsäkringar Skaraborg

johanna.ling@LFskaraborg.se

Hund, katt och smådjur
Kerstin Spåre

Kerstin Spåre

Henån Lf Göteborgs Och Bohus Län

kerstin.spare@ombud.agria.se

Mitt namn är Kerstin Spåre och är uppfödare av Rottweiler och Dvärgpinscher under kennelnamnet Sjölundas.

Jag är aktiv med mina hundar inom bruksvärlden och intresserad av hundars mentalitet.

Om tid finns ställer gärna ut dem på utställning.

Ni är alltid välkomna att ringa och självklart kan vi planera in ett personligt möte.

Hund, katt och smådjur
Lisbeth Svensson

Lisbeth Svensson

Trollhättan Länsförsäkringar Älvsborg

lisbeth.svensson@ombud.agria.se

Lisbeth Svensson heter jag och bor utanför Trollhättan, har inackorderingsstall och egna tävlingshästar.

Jag jobbar med Agria på heltid och säljer alla Agrias djurförsäkringar, jag har alltid telefon med. Jag svarar gärna på frågor och hjälper dig att teckna försäkring. Du är varmt välkommen att kontakta mig.

Häst, Hund, katt och smådjur, Lantbruk och gröda
Malin Almqvist

Malin Almqvist

Hedared Länsförsäkringar Skaraborg

malin.almqvist@ombud.agria.se

Hund, katt och smådjur
Malin Oskarsson

Malin Oskarsson

Alingsås Länsförsäkringar Älvsborg

malin.oskarson@ombud.agria.se

Hund, katt och smådjur
Mikael Wadström

Mikael Wadström

Nossebro Länsförsäkringar Skaraborg

mikael.wadstrom@lfskaraborg.se

Hund, katt och smådjur
Monica Karlsson Thorsell

Monica Karlsson Thorsell

Skövde Länsförsäkringar Skaraborg

info@zandrinas.nu

Hund, katt och smådjur
Sara Eliasson

Sara Eliasson

Nösund Lf Göteborgs Och Bohus Län

sara.eliasson@ombud.agria.se

Mitt namn är Sara Eliasson och är uppfödare av Siberian Husky under kennelnamnet Polar Pawprints.

Jag är aktiv med mina hundar och använder dem till dragtävlingar och ställer gärna ut dem på utställning.

Ni är alltid välkomna att ringa och självklart kan vi planera in ett personligt möte.

Hund, katt och smådjur
Stefan Mattsson

Stefan Mattsson

Älvängen Länsförsäkringar Älvsborg

stefan.mattsson@ombud.agria.se

Hund, katt och smådjur
Marie Samuelsson Kalin

Marie Samuelsson Kalin

Skövde Länsförsäkringar Skaraborg Regionchef Jaktansvarig

Marie.Samuelsson-Kalin@lfskaraborg.se

Kontakta mig om du har frågor kring lokala evenemang.

Hund, katt och smådjur
Frida Thulin

Frida Thulin

Göteborg Lf Göteborgs Och Bohus Län Regionchef Jaktansvarig

frida.thulin@ombud.agria.se

Kontakta mig om du har frågor kring lokala evenemang.

Mitt namn är Frida Thulin, jag bor i Göteborg och är ägare till två omplaceringshundar Dandy och Kiwi.

Jag brinner för att alla djur skall ha det bra och har ett nära samarbete med olika katthem och djurorganisationer.

Ni är alltid välkomna att ringa och självklart kan vi planera in ett personligt möte.

Hund, katt och smådjur

Häst

Anders Johnsen

Anders Johnsen

Härryda Lf Göteborgs Och Bohus Län

anders.johnsen@agria.se

Anders Johnsen heter jag och är ombud för Agria Djurförsäkring.

Jag har varit i försäkringsbranschen i många år och jag hjälper dig gärna med dina hästförsäkringar. Du är varmt välkommen att kontakta mig.

Häst
Lisbeth Svensson

Lisbeth Svensson

Trollhättan Länsförsäkringar Älvsborg

lisbeth.svensson@ombud.agria.se

Lisbeth Svensson heter jag och bor utanför Trollhättan, har inackorderingsstall och egna tävlingshästar.

Jag jobbar med Agria på heltid och säljer alla Agrias djurförsäkringar, jag har alltid telefon med. Jag svarar gärna på frågor och hjälper dig att teckna försäkring. Du är varmt välkommen att kontakta mig.

Häst, Hund, katt och smådjur, Lantbruk och gröda
Maria Lifv

Maria Lifv

Brastad Lf Göteborgs Och Bohus Län

maria.lifv@ombud.agria.se

Maria Lifv heter jag och är ombud för Agria Djurförsäkring.

Jag älskar djur och natur. Jag föder upp Torihästar som används till det mesta, körning hoppning och dressyr.

Jag hjälper dig gärna med att teckna rätt hästförsäkring.

Häst
Mia Johnsen

Mia Johnsen

Stenkullen Lf Göteborgs Och Bohus Län

mia.johnsen@ombud.agria.se

Jag heter Mia Johnsen och och är ombud för Agria Djurförsäkring.

Jag bor i Lerum utanför Göteborg med min man och mina två barn. Jag är uppväxt på bondgård med kor, får och grisar. Haft häst sedan 10 års ålder och sysslat med hoppning och fälttävlan. Numera är det Irländska ponnys som tränas på gården.

Jag svarar gärna på frågor och hjälper dig att teckna försäkring. Du är varmt välkommen att kontakta mig.

Häst
Monica Björkdahl

Monica Björkdahl

Tibro Länsförsäkringar Skaraborg

monica.bjorkdahl@ombud.agria.se

Jag bor med min man på Kopparkulla Gård i Tibro. Är hästföretagare med "många ben" försöker framförallt föda upp bra SWB gångartshästar. Är också ridlärare och tränare med uppdrag att examinera hästskötare runt om i landet.

Jag hjälper dig att skräddarsy en hästförsäkring som passar för just dig. Behöver du se över dina befintliga hästförsäkringar kan jag även hjälpa dig med det.

Ni är alltid välkomna att ringa och självklart kan jag även komma hem till er för ett personligt möte.

Häst
Pauliina Nordlund

Pauliina Nordlund

Åsarp Länsförsäkringar Älvsborg

pauliina.nordlund@ombud.agria.se

Diplomerad hästmassör. Jobbat med travhästar i Sverige, Italien och i Frankrike. Bor i Åsarp mellan Falköping och Ulricehamn på en gård. 3 avelsston, getter, katter och hund.

Jag hjälper dig gärna att hitta en bra försäkringslösning till din häst!

Häst
Ulla Josefsson

Ulla Josefsson

Kvänum Länsförsäkringar Skaraborg

ulla.josefsson@ombud.agria.se

Jag och min man har en liten gård i Kvänum och vi föder upp travhästar, fullblod och en och annan halvblod. Jag jobbar även på Hushållningssällskapet och administrerar sommarpremieringen i Västra Götaland och Halland.

Jag hjälper dig att skräddarsy en hästförsäkring som passar för just dig. Behöver du se över dina befintliga hästförsäkringar kan jag även hjälpa dig med det.

Ni är alltid välkomna att ringa och självklart kan jag även komma hem till er för ett personligt möte.

Häst
Annika Aronsson

Annika Aronsson

Vetlanda Länsförsäkringar Älvsborg Regionchef

annika.aronsson@agria.se

Häst

Lantbruk och gröda

Lennart Jansson

Lennart Jansson

Vänersborg Länsförsäkringar Älvsborg

lennart.jansson@lansforsakringar.se

Lantbruk och gröda
Rikard Bogren

Rikard Bogren

Skövde Länsförsäkringar Skaraborg

Rikard.Bogren@lfskaraborg.se

Lantbruk och gröda
Martina Kilberg

Martina Kilberg

Uddevalla Lf Göteborgs Och Bohus Län

Martina.Kilberg@lansforsakringar.se

Lantbruk och gröda
Ingmarie Hedström-Johansson

Ingmarie Hedström-Johansson

Ulricehamn Länsförsäkringar Älvsborg

ingmarie.hedstrom-johansson@lfpost.se

Lantbruk och gröda
Lisbeth Svensson

Lisbeth Svensson

Trollhättan Länsförsäkringar Älvsborg

lisbeth.svensson@ombud.agria.se

Lisbeth Svensson heter jag och bor utanför Trollhättan, har inackorderingsstall och egna tävlingshästar.

Jag jobbar med Agria på heltid och säljer alla Agrias djurförsäkringar, jag har alltid telefon med. Jag svarar gärna på frågor och hjälper dig att teckna försäkring. Du är varmt välkommen att kontakta mig.

Häst, Hund, katt och smådjur, Lantbruk och gröda
Thomas Henrysson

Thomas Henrysson

Tibro Länsförsäkringar Skaraborg

Thomas.Henrysson@lfskaraborg.se

Lantbruk och gröda
Ove Johansson

Ove Johansson

Mariestad Länsförsäkringar Skaraborg

Ove.Johansson@lfskaraborg.se

Lantbruk och gröda
Olof Berggren

Olof Berggren

Borås Länsförsäkringar Älvsborg

olof.berggren@alvsborg.lansforsakringar.se

Lantbruk och gröda
Sara Fors Jadin

Sara Fors Jadin

Uddevalla Lf Göteborgs Och Bohus Län

sara.fors-jadin@lansforsakringar.se

Lantbruk och gröda
Ingemar Ericsson

Ingemar Ericsson

Alingsås Länsförsäkringar Älvsborg
Lantbruk och gröda
Marcus Furusköld

Marcus Furusköld

Lidköping Länsförsäkringar Skaraborg

Marcus.Furuskold@lfskaraborg.se

Lantbruk och gröda
Bengt Johansson

Bengt Johansson

Kvänum Länsförsäkringar Skaraborg

Bengt.Johansson@lfskaraborg.se

Lantbruk och gröda
Hans Henrysson

Hans Henrysson

Töreboda Länsförsäkringar Skaraborg

Hans.Henrysson@lfskaraborg.se

Lantbruk och gröda
Erik Johansson

Erik Johansson

Falköping Länsförsäkringar Skaraborg

Erik.Jemsund@LFskaraborg.se

Lantbruk och gröda
Gunilla Andersson

Gunilla Andersson

Floby Länsförsäkringar Skaraborg

Gunilla.Andersson@lfskaraborg.se

Lantbruk och gröda
Sara Johammar

Sara Johammar

Vänersborg Länsförsäkringar Älvsborg

sara.johammar@lansforsakringar.se

Lantbruk och gröda
Claes Carlson

Claes Carlson

Alingsås Länsförsäkringar Älvsborg

claes.carlson@lansforsakringar.se

Lantbruk och gröda

Våra ombud finns där när du behöver hjälp

Agrias ombud är själva djurmänniskor och har stor kunskap om både djur och försäkring. Våra ombud finns där när helst du kan tänkas behöva hjälp och svarar på dina frågor även på kvällar och helger. De kan hjälpa dig med alla typer av försäkringsärenden. Förutom tryggheten att ha ditt egna personliga ombud, finns de också på plats på evenemang runt om i landet.